KAROTİS RENKLİ DOPPLER ULTRASONU

KAROTİS RENKLİ DOPPLER ULTRASONU

  • Boyunun iki tarafında bulunan şah damarları yaşlanma, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, sigara kullanımı, şeker hastalığı gibi nedenlerle boyun damarlarında damar sertliği ve plaklar ortaya çıkar. Plaklardaralma ve tıkanma yaparak pek çok farklı sağlık sorununa yol açabilir. Kimi zaman da daralma ve tıkama yapmadıkları halde pıhtı oluşmasına yol açarak felçlere (inme – strok) neden olabilirler. Bu tür olumsuz duurmların önlenmesi, tespiti ve erken tanısı son derece önemlidir. Karotis renkli doppler ultrasonu böyle durumlarda şah damarlarının durumunu öğrenmek için başvurulan çok önemli bir inceleme yöntemidir..İnme (felç), kalp hastalığı ve kanserden sonra üçüncü önde gelen ölüm nedenidir. İnmenin en yaygın tanımlanabilir nedeni kalpten gelen tromboembolik pıhtılar. Bir diğer nedeniKarotis arter darlığına neden olan aterosklerotik plaklardır.

DUYURU

DEĞERLİ HASTALARIMIZ

1 TEMMUZ 2022 TARİHİNDEN İTİBAREN MERKEZİMİZDE RANDEVULU MUAYENE SİSTEMİ AKTİF HALE GETİRİLMİŞTİR. SİZ DEĞERLİ HASTALARIMIZIN BEKLEME SÜRELERİNİ KISALTMAK VE ZAMAN KAYBINI ÖNLEMEK İÇİN WEB SİTEMİZ ÜZERİNDEN RANDEVUNUZU ALARAK ÖNCELİKLİ MUAYENE OLABİLECEKSİNİZ.

AYAKTAN HASTA KAYDI VE MUAYENESİ DE DEVAM ETMEKTEDİR. SİZLERDEN BEKLENTİMİZ AYNI BÖLÜME BİRDEN FAZLA RANDEVU ALMAMANIZ VE RANDUVULARINIZA GELEMEMENİZ DURUMUNDA RANDEVULARINIZI İPTAL ETMENİZDİR. DESTEĞİNİZ İÇİN MAMAKSU AİLESİ OLARAK TEŞEKKÜR EDER, SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.

This will close in 20 seconds

Tıkla Ara