Ortopedi

Ortopedi

Ortopedi ve travmatoloji, kas ve iskelet sisteminde oluşan hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra yaralanma ve kazalardan oluşan vücut hasarlarını cerrahi müdahalelerle düzeltmeyi amaçlayan bir bölümdür.

Vücutta , ekstremite ( kol – bacak) , omurga , göğüs kafesi travmaları (trafik kazaları, ev kazaları, spor kazaları, iş kazaları,düşme çarpma) sonucu oluşan kemik ,eklem ve kas –tendon yaralanmaları ile ilgili bir bölümdür. Bu tür yaralanmalar için ilaç, alçı , ameliyat (açık veya kapalı) tedavileri uygulanır.
Ayrıca doğuştan olan sakatlıklar, çocuk gelişim hastalıklarının kas iskelet alanıyla da ilgilidir.

İleri yaşlarda oluşan artroz ( kireçlenme ) ile ilgili tedaviler de uygular. Ağızdan ilaç ile başlayan tedavi ,eklem içi ve dışı enjeksiyon (Kortikosteroid, PRP ,Proloterapi,Hayalunorik asit) ile devam edip son aşamalara doğru eklem koruyucu cerrahi ve/veya protez cerrahisi gerektirebilir. Özellikle bu hastalıklarda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü ile iş birliği halinde hizmet verilir.

Op.Dr .H.Sabri Dokuzoğuz
1981 yılında tıp fakültesini bitirmiş ve 1982 senesinde Ortopedi ve Travmatoji eğitimine başlamıştır.
Çalıştığı hastaneler :
SSK Dışkapı Hastanesi
GATA
Ankara Numune Hastanesi
Ankara Belediye Hastanesi
Ankara Özel Sevgi Hastanesi
SSK Ulus Hastanesi
Son 5 yıldır MamakSu ailesi ile birlikte hastalarına hizmet vermektedir.

WhatsApp Image 2022-05-25 at 14.12.23

DUYURU

DEĞERLİ HASTALARIMIZ

1 TEMMUZ 2022 TARİHİNDEN İTİBAREN MERKEZİMİZDE RANDEVULU MUAYENE SİSTEMİ AKTİF HALE GETİRİLMİŞTİR. SİZ DEĞERLİ HASTALARIMIZIN BEKLEME SÜRELERİNİ KISALTMAK VE ZAMAN KAYBINI ÖNLEMEK İÇİN WEB SİTEMİZ ÜZERİNDEN RANDEVUNUZU ALARAK ÖNCELİKLİ MUAYENE OLABİLECEKSİNİZ.

AYAKTAN HASTA KAYDI VE MUAYENESİ DE DEVAM ETMEKTEDİR. SİZLERDEN BEKLENTİMİZ AYNI BÖLÜME BİRDEN FAZLA RANDEVU ALMAMANIZ VE RANDUVULARINIZA GELEMEMENİZ DURUMUNDA RANDEVULARINIZI İPTAL ETMENİZDİR. DESTEĞİNİZ İÇİN MAMAKSU AİLESİ OLARAK TEŞEKKÜR EDER, SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.

This will close in 20 seconds

Tıkla Ara